Pirtis-Kubilas

Kaimo turizmo sodyba „Gaja“ kviečia atvykti ir pasikaitinti garuojančiame kubile pačiame Dubysos slėnyje.

Vasaros naktį Jūs ne tik ilsėsitės kubile, bet ir panirsite į nerūpestingą rūką, kuris kiekvieną vakarą nusileidžia Dubysos slėnyje po karštos dienos, ypač rudenėjant. Žiemą grožėsitės puikia balta Dubysos slėnio ir aukštų jos šlaitų panorama.

Naktys niekur nebūna tokios žvaigždėtos, kaip žvelgiant į dangų, kaitinantis kubile Dubysos slėnyje.

 

Rytiečių išmintis teigia, kad apsilankius pirtyje prašviesėja protas, atsiranda gaivumo, švarumo, žvalumo pojūtis, pagerėja sveikata, užplūsta jėgos, pagražėja oda. Gydytojai taip pat pritaria, kad kaitintis pirtyje sveikatai naudinga – pagreitėja medžiagų apykaita, stiprėja imunitetas, o temperatūros kaita stiprina kraujagysles.

Kaitinimasis kubile ypač malonus tiems, kurie sunkiai ištveria saunos karštį arba rusiškos pirties drėgnumą. Karštas vanduo, kvepiantis mediena ir augaliniais ekstraktais, skatina kraujagyslių plėtimąsi, kraujo cirkuliaciją ir organų aprūpinimą deguonimi.

Specialistai nustatė, kad kubilo procedūros daro gana nemažą teigiamą įtaką endokrininės, nervų ir širdies kraujagyslių sistemų veiklai.

Kubile kaitinamasi sėdint ant specialiai tam skirtų suoliukų, pusiau gulomis. Patartina širdies plotą išlaikyti virš vandens, ypač jei vandens temperatūra pakankamai aukšta. Priklausomai nuo lauko temperatūros, kubile vandens temperatūra siekia apie 35oC–40oC.

Didžiuliai kubilai, sklidini vandens, naudojami nuo seniausių laikų Japonijoje, Kinijoje, jie paplitę visam pasaulyje, o ypač populiarūs Skandinavijoje. Skandinavijos šalyse dar gilioje senovėje vikingai, po kelionių laivais grįžę į uostus, atsipalaiduodavo bei įgaudavo jėgų prikaitintuose vandens kubiluose. Japonijoje šio malonumo tradicijos dar gilesnės: japonai nuo seno garsėja savo higiena bei gera sveikata. Pasak Japonijos medikų, ši ganėtinai paprasta procedūra turi didžiulį profilaktinį poveikį nuo gripo, slogos, be to, labai padeda esant medžiagų apykaitos sutrikimų, sergant reumatu, širdies ir kraujagyslių bei nervų ligomis. Mažina įtampą ir stresą. Kubiluose ne tik maudomasi su šeimomis, bet ir aptariamos naujienos su svečiais, net rengiami verslo susitikimai.