Baidarės, Plaustai

Apie plaukimą baidarėmis, plaustais

Kaimo turizmo sodybos „Gaja“ šeimininkai, įvertinę Jūsų poreikius ir lūkesčius, parinks įdomiausią ir tinkamiausią kelionės maršrutą.

Plaukimas baidarėmis, plaustais – tai ir sportas, ir nepakartojamos atostogos gamtoje, pramoga visiems, kurie mėgsta aktyvų poilsį gamtoje.

Į žygį baidarėmis bei plaustais gali leistis kiekvienas, net ir nelaikęs irklo rankose.

Kelionė Dubysos ir Kražantės upėmis paliks tik gerus prisiminimus tiek norintiems romantišką savaitgalį praleisti dviese, tiek su šeima ar draugų grupe.

Pastaba. Daugiau informacijos apie plaukimą baidarėmis pateikta skyriuje Dienoraštis.

Maršrutai

Kaimo turizmo sodyba „Gaja“ siūlo plaukimą baidarėmis, plaustais Dubysa bei srauniuoju jos intaku – Kražante.

Kaimo turizmo sodyba „Gaja“ Jums gali pasiūlyti labai įvairius plaukimo baidarėmis, plaustais maršrutus: nuo kelių valandų iki dienos ar kelių dienų trukmės. Tai priklauso nuo klientų pageidavimų ir jų pasirengimo plaukti. Galima rinktis tiek ramų poilsį gamtoje, tiek aktyvų, nuotykių kupiną bei galbūt ištvermės reikalaujantį žygį baidarėmis ar / ir plaustais.

Atvykus klientams, kiekvienas maršrutas suderinamas individualiai, numatant galimybes jį sutrumpinti ar pratęsti kelionės metu.

Automobiliai saugiai paliekami sodybos aikštelėje. Ypač patogu, kad galima neskubant išplaukti tiesiog iš sodybos.

Taip pat galima pasirinkti ir tokius maršrutus, kada žygio dalyviai nuvežami į kelionės starto vietą ir parplaukia į sodybą.

Kad poilsis išties būtų malonus, per dieną rekomenduojame plaukti apie 5 – 6 val. ir įveikti 15 – 20 km atstumą.

Dubysa

Dubysa (123 km) – viena populiariausių ir gražiausių Lietuvos upių, išsiskirianti miškais apaugusiais šlaitais, salpinėmis pievomis, veržliais intakais, rėvomis, vingiuojanti pro gausius Lietuvos istorijos paminklus, piliakalnius. Vidutinis upės nuolydis 0,65 m/km, gylis 0,5 – 3,0 m.

Dažniausiai keliautojai renkasi vienos, dviejų, trijų dienų maršrutus: nuo Pabariukų iki Lyduvėnų, nuo Lyduvėnų iki Seredžiaus, kur Dubysą pasiglemžia didysis Nemunas.

 

Populiariausias maršrutas Dubysos upe: Pabariukai – Lyduvėnai (22 km (8 val.)).

Maršruto pradžioje praplaukiamas intakas Gryžuva, šalia jo esantis Kubilių piliakalnis (Birutkalnis), stovyklavietė, neužšalantis fontanas, trykštantis iš seniai daryto giluminio vandens gręžinio. Maironiuose mitologinis akmuo „Vaiko pėda“, koplytėlė ir šaltinis, kuris, tikima, turi stebuklingų galių. Už 8 km. – Bulavėnai, piliakalnis, stovyklavietė. Šiek tiek žemiau – Zakeliškių vandens malūno užtvankos likučiai, akmeninis slenkstis per upę. Lyduvėnuose aukščiausias (42,5 m) ir ilgiausias (599 m) geležinkelio tiltas Lietuvoje, trys piliakalniai, šv. Petro ir Povilo bažnyčia, buvusi pagonių Romuva. Šį maršrutą pagal poreikį galima suskirstyti į etapus, renkantis įveikti trumpesnę jo atkarpą. Paprastai išplaukiama iš kaimo turizmo sodybos „Gaja“ teritorijos.

1 dienos maršrutai:

• Pabariukai – Lyduvėnai 22 km (apie 8 val.);

• Lyduvėnai – Betygala 23 km (apie 8 val.);

• Betygala – Ariogala 14 km (apie 5 val.);

• Ariogala – Padubysio kaimas 22 km (apie 6 – 7 val.);

• Padubysio kaimas – Seredžius 6 km (apie 3 val.).

Kražantė

Kražantė (87 km) – rytų Žemaitijos upė, didžiausias Dubysos intakas. Dalis upės vinguriuoja per įspūdingą Kražantės hidrografinį draustinį, įspūdingą gražiu „laukiniu“ slėniu, gausų rėvomis, dideliais akmenimis. Upė akmenuota, srauni (vidutinis nuolydis 1.2 m/km.), pasižyminti staigiais posūkiais. Vagos plotis 5 – 12 m, gylis 0.5 – 1.5 m.

Kražante patogiau plaukti pavasarį ir po didesnių liūčių.

 

Populiariausias maršrutas Kražantės – Dubysos upėmis: Paverpenis – Pabariukai (21 km (8 val.)).

Maršrutas išskirtinis tuo, kad susipažįstama su ir su Kražante, ir su Dubysa. Maršrutas Kražante sudaro apie 13 km, pradžia yra nuo Paverpenio, pabaiga – Padubysis. Plaukiama Kražantės hidrografiniame draustinyje. Ties Burbaičių kaimu yra kabantis tiltas, dešiniajame krante – piliakalnis, stovyklavietė. Iš Kražantės žiotimis įplaukiama į Dubysą. Maršrutas Dubysa sudaro apie 8 km. Parplaukiama tiesiai į kaimo turizmo sodybą „Gaja“.

1 dienos maršrutai:

• Paprūdžiai (Pluskiai) – Kelmė (užtvanka, vandens malūnas), 20 km (apie 8 val.). Pradžia nuo kelio Kelmė – Kryžkalnis tilto per Kražantę.

• Kelmė – Padubysys (kelio Paverpenys – Mockaičiai tiltas per Dubysą), 20 km (apie 8 val.). Kelmėje užtvanka, prie jos – vandens malūnas. Per užtvanką baidares reikia persinešti. Prie užtvankos miesto poilsio zona, 3 km. žemiau jos – Vilbėno parkas, dvaro rūmai. Nuo čia – Kražantės kraštovaizdžio draustinis. Ties Burbaičių kaimu – kabantis tiltas ir dešiniame krante – piliakalnis.

Inventorius

Kaimo turizmo sodyba „Gaja“ Jums siūlo naują, modernų, saugų ir patogų inventorių, skirtą kelionėms baidarėmis ir plaustais.

Jūs keliausite naujomis baidarėmis Vista ir Dag Freeland.

Baidarės Vista

Vista – viena elegantiškiausių ir universaliausių dviviečių baidarių Europoje.

Minkštos sėdynės reguliuojamos pagal irkluotojo ūgį, atlenkiami sėdynių atlošai, reguliuojamos atramos kojoms. Visa tai garantuoja optimalų kelionės komfortą.

Esant klientų pageidavimui, galima įmontuoti trečią – vaikišką sėdynę.

Baidare galima plaukti tiek siaurais, srauniais, akmenuotais upeliais, tiek ežerais ir jūra. Kadangi baidarė pagaminta iš polietileno, tai ji visiškai nebijo stiprių smūgių ir trinties į aštrų pagrindą. Tai garantuoja Jūsų kelionės saugumą.

Baidarės Vista specifikacija:
Tipas Dvivietė
Ilgis 485 cm
Plotis 82 cm
Aukštis 41 cm
Svoris 37 kg
Keliamoji galia 300 kg

baidare vista

Baidarės Dag Freeland

Dag Freeland – puiki dvivietė turistinė baidarė, turinti trečią nedidelę sėdynėlę, skirtą plaukioti su vaikais. Tai stabili baidarė, taip pat pasižyminti ir geromis savo greičio savybėmis.

Pagaminta iš aukšto spaudimo polietileno Dag Freeland baidare galima plaukti tiek siaurais, srauniais, akmenuotais upeliais, tiek ežerais ir jūra. Ji visiškai nebijo stiprių smūgių ir trinties į aštrų pagrindą.

Baidarės Dag Freeland specifikacija:
Tipas Dvivietė
Ilgis 460 cm
Plotis 78 cm
Aukštis 35 cm
Svoris 32 kg
Keliamoji galia 290 kg

dag freeland

Raft klasės plaustai

Raft klasės plaustai – didelės keliamosios galios laivai, skirti kelionėms ypač sudėtingais kalnų upių maršrutais. Pakeltas priekinis bortas leidžia įveikti net pačias aukščiausias bangas. Puikiai tinka trumpoms bei ilgoms kelionėms lygiu vandeniu bei Lietuvos upėmis.

Plausto korpusas gaminamas iš ypač tvirtos medžiagos. Galima naudoti ir sekliose akmenuotose upėse.

Raft klasės plaustai
Ilgis 4,60 m
Svoris 51 kg
Keliamoji galia 1000 kg
Vietų skaičius 6-8

plaustai

 

Keliautojo atmintinė

Siekiant, kad atostogos būtų pačios šauniausios, svarbu viską gerai suplanuoti ir nieko svarbaus nepamiršti.

Jeigu Jūs atsižvelgsite į mūsų patarimus, esame įsitikinę, Jūsų kelionė baidarėmis bus nepamirštama.

Ką reikia pasiimti:

• patogi apranga ir avalynė, rankų apsaugos nuo nutrynimų priemonės (pirštinės);

• papildomi sausi drabužiai;

• galvos, akių, odos apsaugos nuo saulės priemonės;

• apsaugos priemonės nuo uodų, erkių;

• pirmosios pagalbos vaistinėlė;

• vandens nepraleidžiantys maišai (išnuomojami kartu su inventoriumi);

• apsiaustai nuo lietaus (tik rekomenduojama, galima įsigyti ir starto vietoje);

• gėlas vanduo ir maistas;

• šiukšlių maišai;

• peilis, šaukštai, šakutės, lėkštės ir stiklinės (rekomenduojama pasiimti nedūžtančius indus);

• degtukai, degus skystis, kirvukas, malkos;

• palapinė, miegmaišis, jei kelionė ne vienos dienos;

• optimizmas ir gera nuotaika.

Kaip reikia elgtis, siekiant užtikrinti savo ir kitų saugumą bei gerą nuotaiką:

Skaityti

Esame įsitikinę, kad laikydamiesi šių nurodymų ir rekomendacijų Jūs turėsite pačias gražiausias ir linksmiausias atostogas.

Dienoraštis

Baidarės kiekvienam

Iš vasaros dienoraščio…

Žygis baidarėmis patiks kiekvienam. Keliaujant galima pasijusti gamtos dalimi.

Karštą vasaros dieną nėra nieko šauniau, kaip keliauti vingiuota, vietomis sraunia, stačiašlaite Dubysa.

Ir kam tai galėtų nepatikti?

Atsakymo nerandu. Nebent kokiam niurzgaliui, namisėdai, nuobodai…

Kelionė gali būti labai įvairi, priklausomai nuo to, ko ieškai ir nori.

 

Kelione baidarėmis tiks sportiškiems žmonėms.

Tokiu atveju Dubysos vanduo paklus ryžtingiems ir stipriems irklo mostams, o baidarė skriete skries blizgiu vandens paviršiumi.

Plaukimas patiks ir pavargusiems, norintiems pailsėti nuo darbų rutinos, išlįsti iš atsibodusio ofiso ar išlipti iš asfaltu dvokiančio automobilio. Tokiu atveju pamiršta gamtos muzika nuramins dūšią, o telefono skambutis jos nepertrauks. Juk čia paprastai tiesiog „nėra ryšio“.

Kelionė baidarėmis patiks ir jauniems, ir subrendusiems, vyresnio amžiaus žmonėms.

Jaunėliai visą energiją galės ištaškyti irklais ir iššaukti giliame slėnyje paklydę upės vingyje. Tuo tarpu vyresnieji galės iš naujo atrasti save, šalia esančius ir neskubėdami, linksmai besišnekučiuojant plaukti nešini srovės.

Žygis baidarėmis tinka tiek moterims, tiek vyrams.

Vyrai gali pasijusti tikrais vyrais – stipriais, juk tik jų dėka plaukiama į priekį, jie kontroliuoja situaciją, valdo baidarės greitį ir vairą, ant kranto kuria laužą. Moterys nuspalvina kelionę trykštančiu juoku: kaip gera, kai šalia vyras, kuris nežiūri televizoriaus, neskaito laikraščio. Galima tiesiog pasirūpinti gardžiais sumuštiniais arba kartu lenktyniauti, nes plaukiant svarbu ne tik jėga, bet ir gebėjimas manevringai valdyti baidarę, neužplaukti ant seklumos ar į kranto žolėse pasislėpusias šakas.

Keliauti baidarėmis patrauklu ir jaunoms porelėms. Tai visapusiškas santykių patikrinimas. Visų pirma ši kelionė moko pasitikėti vienas kitu, priimti bendrus sprendimus. Nesvarbu, kad jie dažnai susiję tik su tuo, kaip plaukti, kur sustoti, kaip išvengti kliūčių. Ši kelionė – tai laikas sau, vienas kito pažinimui.

Šiandien aš – …

Šiandien aš – pavargęs nuo kasdienių rūpesčių, manau, sportiškas, vis dar jaunas, norintis nuotykių, šėlsmo, pasiilgęs laukinės gamtos ir jau planuojantis atostogas.